Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Що потрібно робити у надзвичайній ситуації? Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.

Дата: 19 квітня 2022 о 06:21
Автор: Гончар Ю. С.
152 перегляда

Що потрібно робити у надзвичайній ситуації? Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.

1. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю: - закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зниження ураження фрагментами скла; - вимкнути світло, закрити вікна та двері; - зайняти місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (ванна кімната, передпокій); - інформувати різними засобами про небезпеку близьких чи знайомих.

2. У разі загрози чи ведення бойових дій: - закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зменшення ураження фрагментами скла. Вимкнути живлення, закрити воду і газ, загасити (вимкнути) пристрої для опалення; - взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку; - відразу залишити житловий будинок, сховатися у підвалі або у найближчому сховищі; – попередити сусідів про небезпеку, допомогти людям похилого віку і дітям; - без крайньої необхідності не залишати безпечне місце перебування; - проявляти крайню обережність; не варто панікувати.

3. Якщо стався вибух: - уважно озирнутися навколо, щоб з’ясувати вірогідність небезпеки подальших обвалів і вибухів, чи не висить з руїн розбите скло, чи не потрібна комусь допомога; - якщо є можливість – спокійно вийти з місця пригоди. Опинившись під завалами – подавати звукові сигнали. Пам’ятайте, що за низької активності людина може вижити без води упродовж п’яти днів; - виконати всі інструкції рятувальників.

4. Під час повітряної небезпеки: - відключити живлення, закрити воду і газ; - загасити (вимкнути) пристрої для опалення; 2 - взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, аптечку; - попередити про небезпеку сусідів і, у разі необхідності надати допомогу людям похилого віку та хворим; - дізнатися, де знаходиться найближче до укриття. Переконатися, що шлях до нього вільний і укриття знаходиться у придатному стані; - як якнайшвидше дійти до захисних споруд або сховатися на місцевості. Дотримуватися спокою і порядку. Без крайньої необхідності не залишати безпечного місця перебування. Слідкувати за офіційними повідомленнями.

5.Під час масових заворушень: - зберігати спокій і розсудливість; - під час знаходження на вулиці – залишити місце масового скупчення людей, уникати агресивно налаштованих людей; - не піддаватися на провокації; - надійно зачиняти двері. Не підходити до вікон і не виходити на балкон. Без крайньої необхідності не залишати приміщення.

6. Якщо Вас захопили у заручники і Вашому життю є загроза: - постаратися запам’ятати вік, зріст, голос, манеру говорити, звички тощо злочинців, що може допомогти їх пошуку; - за першої нагоди постаратися сповістити про своє місцезнаходження рідним або міліції; - намагатися бути розсудливим, спокійним, миролюбним, не піддавати себе ризику; - якщо злочинці знаходяться під впливом алкоголю або наркотиків, намагатися уникати спілкування з ними, оскільки їхні дії можуть бути непередбачуваними; - не підсилювати агресивність злочинців своєю непокорою, сваркою або опором; - виконувати вимоги терористів, не створюючи конфліктних ситуацій, звертатися за дозволом для переміщення, відвідання вбиральні тощо; - уникати будь-яких обговорень, зокрема політичних тем, зі злочинцями; - нічого не просити, їсти все, що дають; - якщо Ви тривалий час знаходитеся поряд зі злочинцями, постаратися встановити з ними контакт, визвати гуманні почуття; - уважно слідкувати за поведінкою злочинців та їхніми намірами, бути готовими до втечі, пересвідчившись у високих шансах на успіх; - спробувати знайти найбільш безпечне місце у приміщенні, де знаходитесь і де можна було б захищати себе під час штурму терористів (кімната, стіни і вікна якої виходять не на вулицю – ванна кімната або шафа). У разі відсутності такого місця – падати на підлогу за будь-якого шуму або у разі стрільбі; 3 - при застосуванні силами спеціального призначення сльозогінного газу, дихати через мокру тканину, швидко і часто блимаючи, викликаючи сльози; - під час штурму не брати до рук зброю терористів, щоб не постраждати від штурмуючих, які стріляють по озброєних людях; - під час звільнення виходити швидко, речі залишати там, де вони знаходяться, через ймовірність вибуху або пожежі, беззаперечно виконувати команди групи захоплення.

7. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечної зони: - взяти документи, гроші й продукти, необхідні речі, лікарські засоби; - за можливості, надати допомогу пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями; - дітям дошкільного віку вкласти до кишені або прикріпити до одягу записку, де зазначається ім’я, прізвище, домашня адреса, а також прізвище матері та батька; - переміщатися за вказаною адресою. У разі необхідності – звернутися за допомогою до поліції та до медичних працівників.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.